Кошик
121 відгук
+380 (98) 155-88-59Зателефонувати
PROЛІНЗА
+380 (98) 155-88-59
Торговий відділ

Види контактних лінз

Види контактних лінз

Носіння контактних лінз дозволяє скоригувати зір абсолютно непомітним для оточуючих способом. Медичний виріб виготовляється у формі рогівки ока, зручно вдягається та знімається, не обмежує поле зору і навіть захищає ваші очі від травм. Важлива перевага полягає в тому, що лінзи забезпечують периферичний зір – можливість чітко бачити картинку ліворуч та праворуч без необхідності сильно крутити головою.

 

Які бувають лінзи

Що таке контактні лінзи та якими вони бувають? Це тонкі оптичні вироби, які розміщуються на слізній плівці очей та призначені для корекції зору. Залежно від матеріалів виготовлення, призначення, термінів носіння та дизайну їх поділяють на категорії.

Щоб зрозуміти, які контактні лінзи краще для вас, варто розібратися, чим вони відрізняються та які функції виконують.

Вирізняють такі категорії виробів за призначенням:

  1. Оптичні – виконують коригуючу функцію при різних порушеннях зору (міопії, далекозорості, пресбіопії, кератоконусі, астигматизмі). Бувають прозорими, трохи тонованими, кольоровими.

  2. Терапевтичні – сприяють профілактиці та ефективному лікуванню очних захворювань. Такі лінзи можуть виступати трансфером лікарських засобів та продовжувати їх дію, а також захищати рогівку, прискорювати загоєння ушкоджень.

  3. Косметичні – коригують зовнішні дефекти очей, пов'язані з кришталиком або райдужкою, змінюють або підсилюють відтінок. Як правило, це кольорові лінзи – з діоптріями або без них.

Які бувають лінзи за термінами носіння:

  1. Одноденні - розраховані на носіння протягом одного дня (з ранку до вечора). Перед сном їх потрібно знімати і викидати, а наступного ранку - надягати нову пару з упаковки. Зручність одноденних моделей у тому, що їх не потрібно чистити та зберігати у спеціальному розчині. (Витрачати кошти на покупку розчину теж не треба.)

  2. Лінзи тривалого носіння – їх носять протягом двох-чотирьох тижнів залежно від конкретної моделі, інструкції виробника та рекомендацій офтальмолога. Наприклад, можна вибрати КЛ від компанії Biofinity. Завдяки спеціальному покриттю вони менш схильні до забруднення.

  3. Жорсткі (RGP) - особливий різновид КЛ, які носять від року до двох років.

Види лінз залежно від форми:

  1. Сферичні – мають форму незакінченої сфери та однаковий радіус кривизни по всій поверхні. Вироби цієї категорії коригують короткозорість і далекозорість.

  2. Асферичні – відрізняються від сферичних радіусом кривизни, що змінюється від краю до центру. Можуть мати еліптичні частини, параболічні та інші форми.

  3. Торичні - мають сфероциліндричну форму і використовуються для корекції астигматизму. Спеціальний механізм фіксує торичну лінзу у стійкому положенні.

  4. Мультифокальні – мають кілька оптичних зон і призначені для корекції пресбіопії (дозволяють чітко бачити предмети вдалині та поблизу).

 

Матеріали виготовлення

Жорсткі моделі КЛ виготовляються із газопроникних матеріалів (газонепроникні варіанти зараз майже не використовуються).

М'які очні лінзи можуть бути виготовлені з гідрогелю або силікон-гідрогелю.

Гідрогель відрізняється високим вмістом вологи та гіпоалергенними властивостями, що особливо актуально для алергіків. Перевага силікон-гідрогелю - у чудовій здатності проводити кисень, але іноді цей матеріал може викликати алергію (не часто).

 

Особливості вибору

види лінз

Навіть якщо лінзи потрібні вам з косметичною метою, не рекомендується вибирати їх самостійно, без рекомендації фахівця. Контактні лінзи для корекції зору, наприклад Bausch & Lomb Soflens 38, або терапевтичні моделі повинен підбирати лікар-офтальмолог після обстеження очей та постановки діагнозу. Щоб підібрати зручний у всіх відносинах варіант, потрібно враховувати також стиль життя, звички та уподобання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner